Regionální mezinárodní žákovská liga

Napětí, vzrušení, zábavu, přátelství, ale i Labuť k prasknutí, zatoulaného tygra, ke konci i trochu posilování se stoly a ještě mnohem více jste mohli zažít na 6. kole regionální -mimořádně i mezinárodní- žákovské ligy v Říčanech a my vám zde přinášíme její krátké shrnutí a několik našich postřehů.

Turnaj se konal 6.1.2018 a jako předposlední kolo již tradičně v Říčanech. Překonali jsme společně i rekord zúčastněných z Čerčan, a to se 134 hráči. I ze šachové stránky byla akce plná emocí, hlavně tedy smíchu, ale ani pár slzičkám jsme se letos nevyhnuli.

Začneme nejsilnější kategorií A, kde svoji smolnou bilanci třech bramborových medailí za sebou prolomil říčanský Jáša Němec a stal se tak malým princem turnaje. I přes svůj malý vzrůst nedal svým soupeřům šanci, dovolil si pouze jednu remízu s vlašimským Kryštofem Křížkem, který nakonec kvůli horšímu pomocnému hodnocení skončil na také krásném druhém místě. Kletba bramborových medailí přešla na Jáchyma Šmolíka, který prohrál pouze jednou, s celkově třetím Štěpánem Vojtěchem z Jawa Brodce. S malým myšákem nebyl spokojený pouze Pája Kurek, který po pár nevydařených partiích získal pouze dva body a umístil se uprostřed tabulky. Avšak na druhém konci výsledkové listiny to byl trochu jiný příběh. Na šestnáctém místě se totiž umístil nováček Honzík Síleš. Ale z té veselejší strany ovládla také říčanská Monča Strnadová naprosto celou kategorii dívek a se dvěma body z prostředku tabulky získala zlatou medaili.

Jachym_vitez

Kategorii B ovládli hned dva říčanští hráči, a to Lukáš Vitvar a Adam Feix, kteří měli oba shodně 6 bodů. Bohyně Caissa se ale usmála na Lukyho, který si z turnaje odnesl zlatou medaili i pohár. Překvapením turnaje se stal Pepa Vajdík, který hrál celou dobu na prvních deskách, ale nakonec se umístil až na pátém místě. Nejlepší dívkou byla říčanská Lucinka Glasbergerová, která i přes menší problémy s časem získala pěkné 4 body.

Výjimečně nás přijeli navštívit i přátelé z německého Thurmu, z nichž si čtyři hráči v béčku poměřili své síly s českými dětmi a všichni skončili nad své nasazení.

IMG_8081

Kategorie C, která nabízela nahlédnutí do spousty možných i nemožných pozic, byla zcela v režii dívek. Skvělým výkonem 6,5/7 zvítězila po těžkém boji Eva Panušková ze Sázavy, následovaná svou klubovou kolegyní Verčou Žoudlíkovou. Třetí místo obsadila další dívka, Natálka Skolková ze Skalice. Ani na následující umístění chlapci nedosáhli, když s trochou smůly obsadila až 4. místo říčanská Laura Sehnoutková, která po prohře v posledním kole ztratila náskok, který nakonec nestačil ani na bronzovou medaili. Na nešťastném 5. místě pak skončil jako první z kluků Zdeněk Šťastný.

Celkově se dá s klidným svědomím turnaj označit za vydařený a i přes drobné organizační problémky jsme si ho všichni náležitě užili. Gratulujeme všem výhercům i zúčastněným a snad se v říčanských prostorách Labutě sejdeme i za rok v ještě větším počtu.

Veronika Zemenová & Tadeáš Baláček

Výsledky

Fotky paní Filipové

2 komentáře

 1. Roman Glasberger napsal:

  Hezky napsáno,

  jen malou opravu – ne Glasbergová, ale Glasbergerová prosím.

  Díky moc

  Roman

 2. Jan Kolašín napsal:

  Díky za upozornění, opraveno 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *