Provinční zpravodajství ze Stříbrné Skalice – Šachy do hospod 2017

I přesto, že  dění v provinciích zpravidla nebývá v popředí zájmu kolonistů, přináším stručné zpravodajství z pokleslé šachové zábavy.
Projekt „Šachy do hospod“ se úspěšně rozvíjí a získává si stále větší přízeň nejen mezi šachisty.
V pořadí pátý letošní turnaj se konal v restauraci Na Propasti poblíž Stříbrné Skalice a sešlo se 16 hráčů usilujících o vítězství. Dorazili dokonce dva neregistrovaní milovníci šachové hry, kteří se o naší bleskovce doslechli.
V uzavřeném salónku, bez zvědavých pohledů nezainteresovaných a kouřících návštěvníků výčepního zařízení, se v 18 hodin rozhořela bitva.  Favority turnaje byli samozřejmě hráči, jejichž ELO přesahuje hranici 2000, ale i oni museli bojovat o každý bod s hráči, kteří, co nemají na ELU, přidávají na bojovnosti. O tom se na vlastní kůži přesvědčil několikanásobný vítěz Šachů do hospod Tomáš Vavřinec.
Jiné výraznější zvraty a překvapení se již nekonaly a turnaj dospěl do svého konce v přátelské atmosféře.
Další turnaj ze seriálu Šachy do hospod bude zcela výjimečně až druhou středu v květnu (jsme v Janských Lázních). Doufám, že počasí dovolí a my se z hospodského sálu  přesuneme na zahrádku, kde ovšem naše výkony budou  rušeny spoře oděnými, kolem se pohybujícími slečnami (možná bychom se mohli inspirovat k náboru roztleskávaček).

odkaz na chess results:
http://www.chess-results.com/tnr273696.aspx?lan=1

 

propozice pro celý letošní ročník

1 Response

  1. Marie Jiroušková napsal:

    Ahoj to je super, začnu se ty šachy učit, abych mohla hrát, nebo budu jezdit jako kibic 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *