Přebor Stříbrné Skalice

 

Letošní ročník byl zejména ze začátku ovlivněn dlouhým dohráváním jednotlivých kol, což se nepříjemně projevilo, když musel odjet Wilfried do Německa a z turnaje odstoupil ( paradoxně brzdil první kola právě on ). Standa po dvou kolech zjistil, že nestíhá a k dovršení všeho na konci omarodil Luboš.
Výsledky nakonec najdete na http://www.chess-results.com/tnr144205.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES&flag=30&wi=984

Překvapivým skalickým přeborníkem se stal Honza Heger s náskokem půl bodu před několika pronásledovateli. V posledním kole jsme spolu hráli o tento titul, ale já jsem nedokázal vymyslet žádný útok, naopak Honza uzamknul šachovnici a nezbylo než remizovat. Letos dokázal porazit jak Julii tak Aleše, takže si titul zasloužil. Mě potěšila výhra nad Petrem Štechrem, která mě nastartovala na celou sezónu. Výsledkem bylo 3. místo ve Skalici. Škoda jen, že jsem nedotáhnul k výhře partii s Tomášem.
Na 2. místě skončil Zdeněk Pácha ( až na druhé pomocné hodnocení – tady jsem doplatil nato, že jsem hrál se Standou ).
Stejně bodů jako my tři ( 4 ) měl i Petr. Ten však v posledním kole dostal soupeře nejtěžšího, tedy vítěze turnaje ( nepočítá se do pořadí skalického přeboru ) Tomáše Vavřince. Pouze v případě vítězství by Petr obhájil svá minulá dvě prvenství. Tentokrát byl však Tomáš nad jeho síly. Nicnéně si to vynahradil v říčanském přeboru, který suverénně vyhrál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *