Páteční radovánky

Dopolední kolo se říčanské výpravě až na výjimky povedlo. Jako první dohrál Pája Zemen, který zvolil špatný plán a soupeř toho hezky využil. První půlbod ve stejné kategorii získal Adam Feix, který se dopustil prozatím největší strategické chyby říčanských hráčů. Svého bestiálního koně na f4 vyměnil za střelco pěšce na g2. Následně pokračoval naprostým zablokováním pozice. Dělba bodu byla spravedlivá. Velmi originálně pojala začátek partie Verunka Myšková, která vymyslela nové zahájení, které jsme pojmenovali sicilský kozel.

V pozici na diagramu Verunka zahrála e5?! a svého draka na g7 proměnila ve slavného říčanského kozla.

Přejděme ale k hráčům, kteří přicházeli do třetího kola s plným počtem bodů. Měli jsme celkem čtyři. Nejmladší z nich, Honzík, rozehrál partii velmi slibně, získal dvojici střelců a mírně lepší pozici. Podobně ale jako Verunka udělal ze svých dalekonosných figur pomalé a nepohyblivé kozly, což nakonec vedlo k jeho porážce. Na onlinu hrajícímu Tobíkovi vyšla příprava, ale bohužel poté zapomněl na vývin figur a svoji polskou soupeřku skoro donutil zahrát kombinaci.

Tobíkovo h6 donutilo soupeřku vzít na f6. Po gxf6 (Jxf6 bylo lepší) a Sxb5! ztratil černý pěšce a horší pozici bohužel již nedokázal udržet.

Ostatním dvoubodovým se dařilo lépe. Jáchym z přípravy získal pěšce a následně soupeři nedal vůbec šanci. Excelentní výkon. Týně se partie také povedla. Po chybě soupeře získala pěšce a když už to vypadalo, že bude mít trochu problém této výhody využít udělal soupeř taktickou nepřesnost, kterou Týna krásně potrestala a soupeře 1900+ porazila. Nejhorší partii ranního kola sehrál bohužel Vašek. Svoji soupeřku hrubě podcenil, ztratil kvalitu a následnou rychlou hrou své chyby bohužel nenapravil.

Do odpoledního kola jsme přicházeli s nadšením. Nabízelo totiž prestižní souboje říčanských hráčů. Tomáš Skalický se v openu utkal s nadějnou juniorkou Julií Vilímovou. Jejich před partiovou náladu zachycuje následující momentka:

V kategorii U12 byl zase na programu souboj Verunky s Terezkou. Nejdříve ale k naším tříbodovým. Jáša hrál s velmi silným CM Stalmachem. Partie byla velmi vyrovnaná, ale v kritický moment Jáchym uviděl kombinaci, která ale bohužel nevycházela…

Po Jxh5 přišlo f4! a bílý měl figuru méně.

Týna rozehrála partii velmi slibně, poté ale přehlédla taktiku a ztratila kvalitu. I přes to, že se nevzdala a bojovala statečně dál, soupeř již výhodu nevypustil a vyhrál.

Kletba nešťastného odpoledního kola postihla i Martina Mačoka, který sice dobře rozehrál dračí sicilskou, ale poté nastavil dvoutahově figuru. Svoji strašnou hru z prvního kola poopravil Vašek, který anglickému gentlemanovi nedal šanci.

A jak teda dopadla říčanská klání? I přes nepřesnost v zahájení se Tomášovi nakonec povedlo Julii přehrát a slavil vítězství. V partii nejmladších děvčat nakonec poslední chybu udělala Verunka. Terezka poté své výhody využila.

Po odpoledním kole jsme navštívili místní obchodní pavilón Frýda. Následný večerní program byl ve znamení dixitu a příprav. Držte palce do dalšího kola!

Tadeáš Baláček a Marek Otruba

PS:

Oblíbenost říčanského trenéra je vidět na následující fotce z parku

5 komentářů

 1. Marie Jiroušková napsal:

  Díky za skvělé referáty, jako bych tam byla. Tadeáši nezoufej, oblíbenost se určitě vylepší, máš pořádnou pomlázku? 🙂 😀

 2. Jana Bittnerová napsal:

  Moc děkujeme za skvělé zpravodajství a fotky z turnaje! Jak psala Marie, jako bychom tam byli. Díky 🙂

 3. Milan napsal:

  Díky za článek!

 4. Petra Šmolikova napsal:

  Děkujeme za super info a těšíme se na další!:-)

 5. Marie Jiroušková napsal:

  Dobré ráno do Koutů, jak jste si užili včera odpoledne? Určitě jste si odpočinuli a tak dneska budete všichni zářit. Budu držet palce. V Říčanech svítí sluníčko, tak snad to k vám dojde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *