Novinky a newslettery ŠSČR

Volební konference, (staro)noví členové vedení, newslettery, fanshop… Šachový svaz ČR v poslední době nezahálel, pokusím se tedy shrnout nejdůležitější informace.

Konference ŠSČR

Hlavní událostí z pohledu svazu byla 25. února celorepubliková volební konference v Havlíčkově Brodě, která se koná jednou za tři roky. Mnoho změn nepřinesla, některé však ano. Předsedou zůstává již ve třetím volebním období v kuse Viktor Novotný. Ten plánuje více se věnovat „venkovní politice“, ve které se mu v posledních letech povedlo prosadit se hlavně v organizačních složkách neolympijských sportů v ČOV. Šachovým záležitostem by se měl více věnovat místopředseda ŠSČR, kterým je nově Rostislav Svoboda. Zároveň zůstává i hospodářem. Nového předsedu má TMK, Marka Vokáče nahradil Michal Konopka a také komise mládeže, kde Jiřího Havlíčka vystřídal Zdeněk Fiala. Nejedná se tedy o žádná nová jména. Zbývajícími členy VV zůstávají předseda STK Honza Malec a také Martin Petr.

Po rozvoji mládežnického šachu, kterému se svaz věnoval v minulých obdobích, má vedení v programu na další tři roky hlavně podporu lidských zdrojů, zastavit úbytek dospělých hráčů a podporovat trenéry. Celý volební program najdete zde, na usnesení z konference vede tento odkaz.

Newslettery a fanshop

Pro šachisty bude nyní jednodušší sledovat dění v Šachovém svazu. Dříve bylo potřeba složitě hledá zápisy z jednání VV či sledovat zprávy komisí, nyní to bude jednodušší s newslettery z pera převážně Martina Petra, který tak navazuje na ojedinělý pokus Milana Šindeláře z roku 2015. Newslettery pro vás budeme přidávat k nám na web do lišty pod názvem klubu.

newslettery

Úplnou novinkou potom je internetový fanshop, na kterém jsou k dostání trika, mikiny, hrnečky, polštáře či plyšáci s motivem šachu či ŠSČR. Zakoupením věcí ve Fanshopu podpoříte Šachový svaz ČR, přičemž získané prostředky půjdou na financování mládežnických projektů (Šachy do škol, KTCM, tréninky talentů). Součástí spuštění je zaváděcí sleva 10%. V nákupním košíku klikněte na ikonu „uplatnit slevový kód“ a napište do políčka heslo: Šsvaz2017

fashop_obr2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *