Naši nejmladší na M ČR v Harrachově

Ve středu 15.11.2017 bylo zahájeno M ČR našich nejmladších, kteří si vybojovaly postupy v jednotlivých krajských přeborech (dívky mají účast volnou).

Kategorii  H10 nás reprezentují naši borci,

Jáchym Němec, Tobias Pressler a Jan Síleš, děvčata D10 zastupuje Veronika Myšková.

Zatím se všem daří a budeme jim držet palce a přát to nejlepší umístění. Úvodní foto říká vše.

 

V sobotu  18.11.2017 se hraje 1. kolo HD 8 a FIT FUN OPEN. V kategorii H8 (účast volná) máme jedno želízko v ohni  Mikuláše Němce.

Odkaz na startovní listinu zde!  Propozice zde!

Zavzpomínáme si – Rok 2010 zde! Julča 3. v roce 2011 zde! a zde! a zde!,  Rok 2013 zde!  Rok 2015 zde! 

HD10 2017-11-18

2017-11-18 (6)

5. kolo IMG_20171117_104715

5. kolo a naši borci

Tak tady je máme, ty naše borce gratulujeme všem 

IMG_3327

Děkujeme také za pohotovou fotodokumentaci paní Sílešové. 

12 komentářů

 1. Marie Jiroušková napsal:

  V dopoledních kolech 5 výher 🙂 100% .Gratuluji všem ať to vydrží i do odpoledních kol.

 2. Marie Jiroušková napsal:

  Dobré ráno, držím palce 🙂 ať se daří.

 3. Marie Jiroušková napsal:

  Gratuluji super výkon.

 4. Milan napsal:

  Hlavně už je to za námi 🙂 Když tu byl Standa, hráli všichni nějak lépe. Příště ho na poslední kolo nikam nepustíme! 😉

 5. Robert Pressler napsal:

  Tak nakonec všichni dopadli tak, jak dle mého názoru mohli mít nastavenou laťku pro úspěch: Jáchym bedna + postup na MČR + přímý postup na příští MČech, Tobík postup na MČR + přímý postup na příští MČech, Honza přímý postup na příští MČech + zápis na listinu talentů (vše je samozřejmě až do potvrzení šachovým svazem bez záruky 😉 ). Gratulace všem!

  Ještě k Tobíkovi. Na letošním MČech musel překonávat obrovskou horu smůly: hned první den posun v nasazení soupeřů, protože nepřijel jeden z přihlášených hráčů. Místo soupeře, proti kterému by byl Tobík favoritem, hned soupeř, který loni vybojoval postup na MČR a kterého Tobík ještě nikdy neporazil. Tobík bojoval jako lev a vyhrál! Druhý den při odpolední partii výpadek elektřiny (v tu dobu se hrály již jen 2 partie!!!), přerušení partie a několikahodinové čekání v hrací místnosti – partie se včetně přerušení hrála téměř 6 hodin! Třetí den nepohoda z vyčerpání z předchozího dne a snad i důsledkem toho velmi nepovedená odpolední partie. Nebýt to tak důležitý turnaj, asi bychom Tobíka ten den do partií vůbec nenasadili, ale Tobík chtěl hrát. Čtvrtý den smůla při losu, kdy v 8. kole, což je snad nejhorší možné kolo vůbec, na sebe narazili s Jáchymem. Opakovala se smůla losu z MČech HD12, kdy též v 8. kole na sebe narazili Jáchymové. Osobně bych byl pro pravidlo, aby v posledních 2-3 kolech proti sobě nemohli být nasazeni hráči stejného klubu. A pátý den rovněž smůla při losu, kdy Tobík dostal z možných soupeřů toho výrazně papírově nejtěžšího. To, že to dopadlo na postup, je třešnička na dortu. Za mě osobně, i kdyby to nevyšlo, Tobíkovi nelze vytknout nic zásadního, jen je dále pracovat na lepším využívání času při vážných partiích. A zlepšení tu je – vážné partie už nehraje jako bleskovky, nyní už „jen“ jako rapidy. A příště to bude ještě lepší! Tobíkovi speciální gratulace a těším se, až se všichni 3 sejdou na MČR – Jáchym a Tobík v kategorii H10, Honza v Openu.

  • Marie Jiroušková napsal:

   Hezký článek, ty děti jsou super, že to vše zvládly, při těch karambolech. Mně bylo divné, že v některý den nešla číst startovní listina a bylo tam jen 1 kolo. Teď vím proč.

 6. Jarda napsal:

  Fantasie, 2 postupy na M ČR je super a samozřejmě Jáchymův bronz. Jestli jsem se dobře díval, tak Verča má stříbrnou? To je také úžasné. Všem velká gratulace.

 7. Marie Jiroušková napsal:

  Díky za odkaz na fotky, jsou super.

 8. Táňa Zlámaná napsal:

  Krásné výsledky 😀 . Všem moc gratuluji 😀 😀 😀

 9. Robert Pressler napsal:

  V odkazech, kde jsou vzpomínky na minulé ročníky MČech HD10 a HD8, mi chybí loňský skvělý úspěch Jáchyma Šmolíka: http://sachyricany.cz/vicemistr-cech-jachym-smolik/

  Jáchymovi Šmolíkovi letos ve vyšší kategorii H12 postup na republiku o chlup nevyšel, příští rok však bude v té samé kategorii jako starší ročník a věřím, že to dá…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *