Mistrovství České Republiky do 8 let – nechyběli jsme tam

V neděli se vrátil Honzík Síleš v doprovodu maminky z MČR nejmenších šachistů – byli jsme u toho také.

 

IMG_20170513_090251

Honzík si jel zahrát Mistrovství České Republiky do 8 let , které se hrálo v Malenovicích. Byl jediný z našeho klubu. Hrálo se pro nás v dalekém, ale příjemném prostředí Hotelu Petra Bezruče.

Jak maminka podávala zprávy a já to sledovala jak se dalo, tak si Honzík vedl dobře až do 6 kola, kdy měl 4.1/2 bodů, z toho jen ve 3 kole přehlídl tah a ztratil věž a prohrál,  v dalším kole uhrál remízu s 3. nasazeným.

IMG-20170513-WA0003

V 7. kole hrál na online šachovnici a zkazil koncovku, trenér musí říci, co bylo špatně.  Rozladěný šel do 8. kola, měl převahu, ale nervozita zapracovala a patoval, to se projevilo i na posledním kole. Přesto krásných 5 bodů, které si uhrál na svém prvním turnaji na MČR je krásný výsledek. Získané zkušenosti tě jen posílí. Časem se naučíš potlačovat i emoce a brát šachy s nadhledem, kde hraje také velkou roli trochu štěstíčka. Honzíku moc jsme ti fandili a Gratulujeme ti.

Odkaz na startovní listinu chlapců zde! děvčat zde!

Hezký článek napsala paní Filipová, která byla u toho a také krásně zdokumentovala (foto) atmosféru turnaje , odkaz zde!

1 Response

  1. Jarda napsal:

    Získané zkušenosti opravdu se zúročí. Osobně považuji výsledek za velmi dobrý. Brzy věšechny Honzík předběhne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *