Medaile i úspěchy. Říčanské ohlédnutí za Žákovskou ligou

Žákovská liga poznala na konci března své vítěze, které definitivně určilo závěrečné finále série hrané v Sázavě. V něm si leckteří říčanští mládežníci vybojovali postup na mistrovství Čech, které proběhne na podzim. Vystoupení některých jednotlivců ohodnotil svým bystrým okem i šéftrenér mládeže Stanislav Stárek.

Nejlepší člen výpravy

Mezi Říčanskými dominoval Václav Bartoš, jehož výkon Standa ocenil za nejlepší. Talentovaný Vašek získal během sezony hned pět kovů a jednou dokonce v pořadí nenašel přemožitele. Celkové prvenství mu uteklo jen těsně. Na prvního Štěpána Vojtu z Brodců ztratil v souhrnném hodnocení za pět nejlépe odehraných turnajů z devíti pouze bod.

Překvapení ve dvanáctkách

„Největším překvapením byl talentovaný Jáchym Němec,“ poukázal kouč na kategorii do dvanácti let. Jáchym dokázal jeden turnaj vyhrát a k tomu přidal ještě jeden bronz v posledním v Sázavě, čímž si zajistil zlato před svým týmovým kolegou Jáchymem Šmolíkem, který tak podtrhl říčanský úspěch. I ten odehrál velice slušnou sezonu a zasloužil si výkony stříbro v celkovém hodnocení v kategorii do 12let.

Vyhlášení kategorie do 12 let – zlatý Jáchym Němec (uprostřed), stříbrný Jakub Šmolík (vpravo).

Ve stejné věkové kategorii se dařilo i dívkám. „Začala se prosazovat Laura Sehnoutková, která dokázala udělat velký skok,“ hodnotil Standa. A tak si za celosezónní seriál skládající se z devíti turnajů odvezla ze Sázavy bronz.

Laura Sehnoutková s pohárem.

Sourozenecká dvojka

„Míša Strnad a Monika Strnadová určitě na letošní sezonu budou vzpomínat v dobrém, Monča vyhrála D14 a Míša se probojoval do finále KP, kam je doprovodí kamarád Martin Mačok, který taky odehrál slušný ročník. Trochu potrénovat a MČ bude na dosah,“ zhodnotil stručně šéftrenér mládeže již s vidinou mistrovství Čech, do nějž mnozí Říčaňáci půjdou s velkou nadějí na úspěch.

Kouč neopomněl pochválit ani šikovného Honzu Síleše mezi nejmladšími, kde si vedl nad míru dobře a dokonce vyhrál. Potvrdil tak, že je pro klub velkým příslibem do budoucna.

Vítěz kategorie H10 Jan Síleš.

Na výsledky dalších říčanských hráčů je možné se podívat ZDE.

Foto: Šachy Pravonín.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *