MČR za polovinou

Mládež v Koutech nad Desnou má za sebou pět kol. Přinášíme vám komentář trenéra Standy Stárka k dosavadním výkonům.

Začneme od nejmladší kategorie chlapců. Jáchym zatím hraje velice zajímavý turnaj, kde sice porazil Karla Brožku, který byl první nasazený, ale poté dvakrát prohrál. Je znát, že Jáša už je sice zkušený hráč, ale nervy a těžké rozhodnutí dvakrát nezvládl a tak bude muset atakovat medaile ze zadních pozic. Tobík je velice dobrý hráč, umí taktiku i koncovky, ale zatím ho v turnaji brzdí práce s časem. Rychlé tahy, které hraje nejsou vždy nejpřesnější a tak doufám, že zítra v partii s Jáchymem dokáže, že umí využít vše, co umí.

Verunka (D10) má velice zábavnou kategorii a vítězí ta, co nechá stát méně figurek. Verča se zlepšuje každým kolem, takže věřím v dobrý závěr. Jáchym (H12) je v kategorii mladší, ale i tak už mohl v prvním kole porazit druhého nasazeného, ale stres a taktické okénko rozhodlo jinak. Jáchym má neustálý problém s pamětí na zahájení a musí na tom zamakat. Jeho bojovnost je však převeliká a dokáže i v horších pozicích soupeře udolat.

Obě děvčata v kategorii D12, Lucka a Laura, zatím vůbec nevyužily znalosti a zkušeností, které již mají. Furt stojí figurky, taháme rychle a nevidíme taktiku. Hra samotná není špatná, ale tyhle chyby partie rozhodují. Poslední dvě kola už to bylo mnohem lepší a začaly naskakovat body.

Kategorie D16. Julie hraje klasický turnaj, časové tísně, špatné tahy v kritický moment, ale převeliká bojovnost a vynalézavost. Zítra začne boj o medaile, tak věřím, že to bude boj. Kristýna hraje dobré šachy, ale nevyužité šance dělají trochu špatný dojem na výsledek. Mohla mít 5/5, ale věřím, že v druhé pulce turnaje bude bojovat a šance na top5 jsou furt v dohledu. Hanka nehraje vůbec zle, zahájení je docela slušné, ale také vidím problém v nevyužitých šancích. Hlavně koncovky jsou téma, které by si Hanka měla doma více otevřít.

Jméno

Kategorie

Bodů

Pořadí

Jáchym Němec

H10

3

7.

Tobias Pressler

H10

3

8.

Veronika Myšková

D10

3

15.

Jáchym Šmolík

H12

2,5

10.

Laura Sehnoutková

D12

2

28.

Lucie Glasbergerová

D12

1

31.

Julie Vilímová

D16 3,5

5.

Hana Bartošová

D16

3

10.

Kristýna Otrubová

D16

2,5

15.

Ve Fide Openu má po pátém kole nejvíc z našich Marek Otruba, 3 body. V prvním kole prohrál s Terkou Novotnou, která i další dvě kola bodovala se silnějšími hráči, poté ale prohrála s Jonášem Eretem (2228) a Patrikem Pýchou (2119). I tak již připisuje 73 bodů do ela. Moc se nedaří Martinovi Vystrčilovi. Jako čtvrtý nasazený je zatím pouze na 50%. O půl bodu méně mají Tadeáš Jiroušek a Martin Novotný. V národním Openu sbírá cenné zkušenosti Honzík Síleš, zatím získal 1,5 bodu za výhru a remízu.

Výsledky
Online přenos
Další informace
Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *