Historický úspěch v ZAJEČICÍCH

Slavné ZAJEČICE se letos hráli v Chrudimi, a to již 55. ročník. Zároveň se jedná o Mistrovstvím České republiky družstev starších žáků.  Startovalo rekordních 63 družstev a naše áčko skončilo na historickém maximu, na 5. místě !!!!! Říká se, že kdo nehrál Zaječice nehrál šachy. Letos okusili slavný turnaj:

A tým ve složení Novotný (nová posila do extraligy), Vilímová, Otrubová, Bartošová, Bartoš, Kurek a Šmolík. Na medaili nám chybělo pouze přidat jednu výhru, kterou jsme ztratili v zápase s Vlašimí, kde jsme měli dlouho na vrch, ale konečný výsledek byl 2:4. Tým byl velice kompaktní a tak není jednoduché říci, kdo byl nejlepším hráčem. Martin Novotný uhrál na první desce 5,5 bodu z devíti partii, což byl velice sympatický výkon.

B tým ve složení: Heger, Strnadová, Zemen, Mačok, Strnad, Pravda a Vitvar skončili na 29.místě, což není pravdivý obrázek o tom, jak tým hrál, ale špatný los v posledním kole, což byl tým Unichess Praha je odsunul téměř až do třetí desítky. Nejlepší výsledek předvedl náš pracant Míša Strnad, který uhrál 6.b ze 7., což byl skvělý výkon.

Vítězem se stal výběr hráčů (minimálně odchovanců) z různých krajin a to tým ŠK 2222 Polabiny Pardubice , který byl jasný favorit a neměl v soutěži konkurenci.

Zároveň se s turnajem hrála i soutěž dvojic, kde nás reprezentoval mladý, talentovaný a nebojácný pár Jáchym Němec a Tobias Pressler, kteří svoji premiéru okořenili ziskem bronzové medaile! Na turnaj klubových dvojic se poslední desítky let sjíždí vždy nejlepší dvojice těch nejmladších. Dvojice musí tvořit hráči do 10 let. Vítězná dvojice representovala Unichess Praha.

Odkaz na fotodokumentaci zde!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *