Frýdecké začátky

Určitě vás všechny zajímá, jak se říčanské výpravě vedlo první dva dny ve Frýdku-Místku. Zatím si nemůžeme stěžovat. Cestu a ubytování jsme ve zdraví zvládli.

Šachový program začal již tradičně slavnostním zahájením, které bylo jako obvykle s klasickým pětiminutovým zpožděním. I přes to, že spousta dětí neuměla zapnout nejnovější hodiny, turnaj v tichosti započal. První z našich vyhrál Jáchym Šmolík, který po dvanácti tazích dal soupeřce mat na f7.

Jako druhý skončil Mikuláš, který ukázal převahu říčanské šachové školy nad ruským šachem (alespoň v jedné partii 😊). Letošní premiéru ve Frýdku úspěšně zvládli Tobík, Honzík a Jáša Němec, kteří své soupeře rychle přehráli. Ne všem se ale tak dařilo. Péťa zapomněl na svého krále v centru a byl za to tvrdě potrestán. Ostatní dohrávali v rychlém sledu. Velmi smutná byla partie Verunky Myškové, která si nechala dát vidličky na celou rodinku, a i když dále bojovala sveřepě, tak deficit dámy byl bohužel moc. Nejpoučnější partii prvního kola sehrál Vašík Bartoš, který podcenil sílu soupeřova útoku. Soupeřovu kombinaci můžete zkusit najít i vy!

BNT vyhraje

Čas utíkal jako voda a zanedlouho po obědě začalo druhé kolo. Jako první dohrál hrdina říčanské školy z prvního kola, který ale tentokrát daroval soupeřce v zahájení dvě figurky a následně přehlédl mat. Šlágr druhého kola byl bezesporu souboj Tobíka a Jáši Šmolíka. Oba borci rychle sehráli zahájení, ve kterém Tobík získal lepší pozici, kterou převedl v útok na krále při nestejnopolných střelcích. Jáša si s tlakem nevěděl moc rady, a nakonec si bod připsal Bobeš.

Zahájení se nepovedlo Martinovi, který si nevěděl rady s Morra gambitem. Soupeř chyby bleskurychle využil a pozici jsme již nemohli zachránit ani v analýze. Obě kola se nepovedla Terezce, která bohužel nezvládla zahájení proti zkušenějším soupeřům, kteří následnou výhodu využili. Podobný osud stihl i Adama Feixe. Roli favorita v druhém kole potvrdili Vašek, Michal a Monika. Nejzajímavější partii druhého kola tentokrát zahrála Týna, která soupeřku pozičně přehrála a následně zahrála moc pěknou kombinaci.

Večerní program byl v duchu deskových her. Největší úspěch slavil Dixit, který se líbil i Táně. Do následujícího třetího kola máme po prvním dni čtyři hráče s plným počtem bodů, přičemž Tobík se probojoval dokonce i na online. Fanděte!

 

Tadeáš Baláček a Marek Otruba

1 Response

  1. Marie Jiroušková napsal:

    5 minut zpoždění to je na jedničku s * při tolika účastnících. Při turnajích se vždy musí v začátku vychytat drobné problémky a pak to klape. Všem přeji úspěch a 2 body. Dívat se budu až večer, jdu na oslavu půlstoletí naší dcery, děti nám nějak stárnou 🙂 😉 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *