Fotbal ve Struhařově

Přátelský fotbalový zápas mezi šachovými kluby z Říčan a Struhařova následovaný turnajem v bleskovkách se pomalu a jistě stává tradicí. Tuto tradici navíc doprovází další tradice, a to starost, jestli se zápas vůbec odehraje, protože zpravidla den před zápasem prší a předpověď na onen den nebývá optimistická. Před dvěma lety se zápas kvůli podmáčenému hřišti neodehrál, loni bylo místo malého vápna brouzdaliště, přesto byl zápas odehrán a letos sice ještě půl hodiny před výkopem pršelo, ale v porovnání s předchozími lety se vlastně hrálo v dokonalých podmínkách. Během zápasu pak dokonce vysvitlo i sluníčko. Pokud bude trend zlepšování pokračovat, potom se můžeme příští rok těšit na pěkné počasí.

O minulých ročnících si čtenář může nalézt zprávy v archivu, o budoucích ročnících se psát teprve bude (z logiky věci až potom, co se akce uskuteční), proto není překvapením, že následující řádky jsou věnovány zápasu, který se odehrál minulou neděli. Ve velmi přijatelný čas 10:30 se Říčanští hráči, fanoušci (a fanynky!) sešli na hřišti ve Struhařově, aby společnými silami (ať už na hřišti, nebo v hledišti) vrátili Struhařovu loňskou porážku. Po krátkém rozehrání se a rozchytání brankáře byla zvolena začínající jedenáctka (vzhledem k hokejovému systému střídání nebyla volba základní sestavy klíčovým taktickým elementem hry) a zápas okolo jedenácté hodiny začal. První poločas byl více méně pod naší kontrolou, ovšem domácím se nedá upřít několik zajímavých průniků a přihrávek, které však vyústily jen v jednu střelu přímo na brankáře. Ačkoli jsme měli míč více u nohou než soupeř, střel na bránu jsme o moc více nevyprodukovali a jediný gól prvního poločasu jsme vstřelili po špatné rozehrávce domácího brankáře. Do kabin jsme tedy šli za stavu 1:0 pro nás, což dal domácí fanoušek (ano, jednotné číslo je použito správně) Struhařovským hráčům náležitě „sežrat“.

Po výměně stran začali domácí více využívat celé šířky hřiště a nebezpečí tak přicházelo nejen častěji, ale i z více stran. Struhařovu se podařilo skóre otočit po dvou gólech z centrů – jeden nohou po přízemním centru a druhý krásnou hlavičkou. I ve druhém poločase se Říčanští dostávali do akcí, zejména po pravé straně hřiště. Právě kombinace vedená od pravého rohového praporku vyústila ve vyrovnávací branku. Zápas tedy pokračoval za stavu 2:2. Poměrně brzo po vyrovnání se však Struhařov opět ujal vedení, když skóroval nejlepší hráč domácích po individuální akci a nepřesvědčivém zákroku brankáře. Říčanští se ve svých červených klubových dresech hnali za vyrovnáním do poslední vteřiny a soupeřům již téměř nepůjčili míč, ovšem vyrovnávací gól jsme vstřelit nedokázali. V cestě nám stáli nejen domácí hráči, ale i rozhodčí, který neodpískal dva sporné zákroky v pokutovém území, přičemž po druhém zákroku všichni přestali hrát (včetně domácích) a čekali na hvizd. Ten přišel, ale doprovázený gestem ukončujícím utkání a nikoli nařizujícím penaltu. Porážku jsme tedy vrátit nedokázali, ačkoli jsme si minimálně remízu zasloužili.

Na nás všech bylo vidět zklamání z prohry a pocit křivdy za neodpískanou penaltu. Jediný radující se Říčaňák byl Jarda Říha, který z důvodu zranění na straně soupeřů během zápasu převlékl dres a změnil stranu. Veškeré chmury jsme však hodili za hlavu a začali se soustředit na druhou a třetí fázi dne: guláš a turnaj v blickách. Guláš jakékoli zbytky špatné nálady rozehnal a do turnaje všichni vstupovali s dobrou náladou.

Před turnajem nás část hráčů z různých důvodů opustila, avšak byli nahrazeni jinými, kteří přijeli právě kvůli šachům. Turnaj byl doprovázen technickými problémy, přesto měl spád a po jedenácti kolech odehraných v přátelské atmosféře se z vítězství radoval Jarda Straka před Honzou Šťastným, takže stejně jako loni jsme si i letos spravili pachuť z prohry ve fotbale klubovým triumfem v šachu.

Fotbalovo-šachová neděle ve Struhařově opět nezklamala. Jedná se o skvělou a pohodovou akci, na kterou se všichni těší celý rok. Děkujeme pořadatelům, že se zápas mohl opět uskutečnit. Ahoj za rok!

20160619_121810 20160619_121828 20160619_121902

Říčanští hráči a příznivci

Říčanští hráči a příznivci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *