Fešáci opět vítězně

<!–
Dnes jsou to skoro na den přesně tři měsíce a tři týdny, které uplynuly od turnaje čtyřčlenných družstev, je proto právě čas přinést reportáž z této v Klubu šachistů výjimečné události.

V předsilvestrovském shonu si v neděli 29. 12. 2013 udělalo čas celkem 18 hráčů, kteří se sešli na již druhém ročníku rapidu družstev.

Péčí neúnavného organizátora Luboše Čecha byli v potřebném předstihu jmenováni kapitáni družstev D až H a do začátku jim byly propůjčeny hrdé názvy:
Dominátoři Milda Hlína
Fešáci Karol Grečný
Gladiátory vedl osobně Luboš
Husaři Jirka Štoček

Skaličtí (rozuměj šachisté ze Stříbrné Skalice, kdysi šachově neobyčejně vyspělé vísky ztracené v Posázaví) se nedostavili. Protože pohrdli alespoň symbolickou účastí byť jednoho zástupce v kombinovaném družstvu, dostávají čestný titul Emani.

Organizátor, rozhodčí a hráč Dušan Malý prozrazuje pravidla pro jistotu předem, aby se pak účastníci nedivili. V pozadí disciplinovaně naslouchají kompletní družstva Fešáků a Husarů.

Čtyřčlenná družstva se utkala tempem 2×20 minut nejprve každé s každým a po základní části následovalo finále a boj o bronz.

Momentka z utkání Dominátoři v. Husaři, které skončilo vítězstvím Husarů. Bohužel vítězstvím jediným; postup do finále svěřencům Jirky Štočka unikl jen těsně.

Nejmladší z Husarů Šíma Jiroušek

Přehledná tabulka určila pořadí po základní části.

V zápase o první místo vítězí Fešáci nad Dominátory a získávají právo užívat prestižní titul po zbytek roku. O třetí místo Husaři poráží Gladiátory.


Kromě jedné skvrnky přinesl turnaj i mnoho pozitivního . Dobrou zprávou byla účast Františka Turka, který přišel po delší nemoci. A v týmu Husarů oslavil osmdesátiny. Zde při utkání Husarů s Dominátory.
<!–
Po skončení finálové části rapidu se ukázalo, že nebyly dodrženy propozice Vánočního turnaje a tudíž Klub nemá přeborníka v bleskovém šachu! Tato nežádoucí situace fatálně ohrožující jinak dobrou pověst Klubu byla napravena nesmírnou obětavostí a nebývalým organizačním nasazením Dušana Malého, který zdařile improvizoval při organizaci náhradního turnaje o Prozatímního zastupujícího dočasného přeborníka v bleskovém šachu na rok 2013.

Zatímco adrenalin v průběhu finálových bojů cákal až ke stropu, hladina nikotinu, alkoholu a jiných tělu prospěšných látek poklesla k neměřitelným hodnotám.

Oba spoluvítězové se mohou střídat v užívání titulu Zastupující a Prozatímní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *