Dětský den v Říčanech

V neděli 31.05.2015 jsme se zúčastnili prezentace šachu na Dětském dnu, který byl pořádán na Sokolském hřišti. Vůbec jsem nevěděla co nás čeká. Zda bude to, co jsme si připravili vyhovovat. Ještě v sobotu jsem z toho byla nešťastná, protože pršelo a počasí nepřálo. V neděli ráno jsem při pohledu na nebe dostala dobrou náladu a jen jsem si přála, aby nám to hezké počasí vydrželo celý den.

Organizace byla velice příjemná, děti začínaly na Fialce a pokračovali k nám na Sokolské hřiště. Přípravy na velký počet dětí byly náročné. Vše přivézt a připravit. S děvčaty jsme si vymyslely hned několik stanovišť.

  1. stanoviště: Kreslení šachové figurky a poté vyvěšení do šachové galerie. Dětem se výtvory velice povedly 🙂
  2. stanoviště: Procházení bludištěm, dle figury, které si dítě obléklo. Cestou mělo za úkol posbírat kamínky a na konci spočítat kolik jich sebralo. Jako úkol navíc pro starší, bylo označení velké chodící šachovnice čísly a písmeny.
  3. stanoviště: Hledání matu 1. tahem. Dětem se vysvětlilo co je to mat a pohyb figur na šachovnici a děti musely najít mat na jeden tah.
  4. Ty děti, co chtěly jen razítko, si se mnou zahrály ovečku a vlka, co mě naučil Luboš. Dětem se to líbilo a hrály to i předškolní děti. Dokonce se i vracely a chtěly si to zahrát znova. Vždycky mě porazily  🙁

Na závěr si děti od nás odnášely sladkou odměnu, kartičku s jedničkami za jednotlivé úkoly, kde bylo i naše logo a webové stránky a také placku s naším logem. Účast dětí byla vysoká a po celý den jsme nevěděli, kam se dřív otáčet. Doufáme ale, že se to dětem moc líbilo a třeba jsme motivovali nějaké budoucí nadějné šachisty. 🙂

WP_20150531_10_21_33_Pro

Myslím, že si to děti užívaly se vším všudy. Děkuji děvčatům Kamile Říhové a Anče Malé, která musela dát malou hlídat mamince, aby se mohla plně věnovat šachovnici a dětem. Úkolu se zhostili na 1. Také musím pochválit Šimona Jirouška, který s námi od 8 hodin do 13:00 pracoval a staral  se s čepičkou na hlavě o zadaný úkol. Má od nás také 1 s pochvalou.

WP_20150531_10_58_40_Pro

Děkujeme paní Filipové, která nám půjčila velké šachy a šachové oblečení.

WP_20150531_10_53_49_Pro

Také děkuji Jardovi Říhovi a našemu synovi, že nám pomohli přivézt a odvézt věci.

Pár fotek, které jsem stačila vyfotit.   Adresa alba:

Díky fotodokumentaci uveřejněné na stránkách města jsem se mohla podívat co všechno v ten den mohly děti projít a jaké báječné akce tam byly. Tak se s Vámi o to dělím.

Odkaz na fotky města Říčany dětský den .

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *