Bleskový přebor ovládl bezchybný Baláček

V pátek 29. prosince se v prostorách KC Labuť odehrál tradiční bleskový přebor klubu. Účast 40 hráčů je jistě potěšující, dokonce jsme se i báli, aby nám stačily šachy. Velkou část tvořili účastníci Zimních hrátek, tedy soustředění mládeže, které zrovna Standa Stárek v Říčanech pořádal.

Do poslední chvíle nebylo jasné, zda se zúčastní i vicemistr ČR z roku 2014 Richard Biolek, který se nakonec spokojil s rolí supervizora první šachovnice. Role prvního nasazeného tak připadla na hosta áčka a trenéra naší mládeže CM Tadeáše Baláčka, který se jí zhostil bravurně. Za celý turnaj neztratil ani půlku a zaslouženě zvítězil. Ani druhé místo neobsadil nikdo z domácích. Zisk 6,5 a lepší pomocné hodnocení pomyslné stříbro přihrál Jáchymu Barešovi z Grygova, který v loňské sezóně hájil barvy našeho dorosteneckého extraligového mužstva. Nejlepším Říčaňákem se tak stal teprve čtrnáctiletý Martin Novotný. Domácí favorité jako Honza Šťastný, Mirek Voráček, Standa Stárek či Tomáš Skalický se tak museli smířit až s dalšími místy v nejlepší desítce.

Blesk_2017_tadestanda

Mezi ženami byla nejlepší na jedenáctém místě Hana Bartošová, která další den oslavila patnácté narozeniny. Hanku následovaly Lea Rosenbaumová a Tereza Novotná. Na místě je i ocenit výkony pana Křížka a pana Turka, kteří se výrazně mladších soupeřů nezalekli a hráli s případným elánem.

Svařené víno teklo proudem, nálada byla pohodová, celkově výborné rozloučení s šachovým rokem 2017. A za rok zase!

Výsledky
Partie Pospíšil – Baláček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *