7 našich nejmladších na Krajském přeboru v šachu dětí do 8 let

Skvělá organizace, nádherné ceny a výborné občerstvení. Znalým jistě dojde, že se jedná o další turnaj pořádaném v Pravoníně pod vedením Marušky Filipové.

Hrál se zde KP dětí do 8 let a z našeho klubu se do Pravonína vypravilo sedm borců.  Němec Mikuláš, Górski Krystian Julian, Kohoutek Ondřej Chrudoš, Koubek David, Luka Zdeněk, Stránský Marek a Zemen Vojtěch. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem hry  2 x 20 minut bez zápisu.

Největší šanci na medailové umístění měl Mikuláš Němec, bohužel po prohře s nasazenou jedničkou a vítězem Krajského přeboru Jakubem Mlýnkem z Brodců skončil nakonec s 5 body na 4.místě. Víc ho ale asi mrzela zbytečná prohra s Vojtou Přibylem z Jinec.

Na 15.místě se umístil Marek Stránský se 4 body, který skočil o 11 míst nad své nasazení. Krásný výsledek.

Velkým překvapením byl výkon Chrůdi Kohoutka, který se 3.5 body obsadil 18.místo a byl nejlepší z mé skupiny. Je vidět, že mu účast na turnajích prospívá a získává zde velmi cenné zkušenosti.

20.místo vybojoval úplný nováček Zdeněk Luka a musím poznamenat, že se mi jeho partie moc líbily, jelikož jako jeden z mála dodržoval obecné zásady zahájení. A uhrát na prvním turnaji 3 body je opravdu vynikající výsledek.

Na 27.místě se umístil Krystián Gorski, také prvňáček, který uhrál 2,5 bodů a hrál moc hezky.
David Koubek uhrál 2 body a skončil na 30. místě. David umí velmi slušně zahájit partii, dodržuje veškerá pravidla, ale pak úplně zbytečně začne nastavovat své figurky. Věřím ale, že brzy tyto nedostatky vychytá a bude z něj dobrý šachista.
Se stejným počtem bodů skončil na 32. místě Vojta Zemen. Vojtíkovi se turnaj moc nepovedl, jelikož vím, že má na víc. Ale jak všichni víme, někdy se prostě nedaří.

Krajským přeborníkem se stal Jakub Mlýnek z TJ Jawa Brodce a Krajskou přebornicí Sophia Day ze Zdib. Kdo se che dozvědět více tak odkaz zde!

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: zde!  FOTEČKY: zde!

Všem děkuji za účast a gratuluji k získaným bodíkům. Není nutné vyhrát, ale zúčastnit se.

Na závěr bych ráda poděkovala pořadatelům za výborně zorganizovaný turnaj.

Zlámaná Táňa

1 Response

1. Marie Jiroušková napsal:

Také jsem se zúčastnila jako doprovod. Je škoda, že některé děti nemohly přijet, protože je přemohla nemoc, nebo bez rodičů nechtěly jet. Opravdu je to zážitek, pozorovat děti jak z absolutní vyhrané pozice, najednou prohrají, žertem jsem se ptala trenérky Táňi co je to vlastně učí, že pak hrají žravou 🙂 . Už jsem zapomněla, že to samé jsem prožívala se svými vnoučaty. Těším se do POPOVIC na RŽL, které z dětí neodjede hned v sobotu na prázdniny a chce hrát, tak se nezapomeňte přihlásit.